התקשרו עכשיו

טיול גאוגרפי מאורגן לקובה – לילות סלסה

טיול גאוגרפי מאורגן לקובה – לילות סלסה – 9 ימים, 7 לילות
טיול עומק גיאוגרפי, ללא סיורי בחירה, היציאות והפעילויות הקבוצתיות בערבים כלולות במחיר

מסלול: הוואנה – עמק ויניאלס – סינפואגוס – טרינידד – עמק תחנות הסוכר – סנטה קלרה – ואראדרו

טיול גאוגרפי בן 9 ימים, ללא סיורי בחירה, היציאות והפעילות הקבוצתית בערבים כלולות במחיר, כלכלה – פנסיון מלא.

רקע על הטיול – המסלול משלב תרבות, מוזיקה, היסטוריה, טבע, פעילות אתגרית ונופש בחוף הקאריבי. תוכנית הטיול תוביל את המטיילים אל סמטאות הערים העתיקות / קולוניאליות, מועדוני המוזיקה, מפעלי ייצור הסיגרים ומפגש בלתי אמצעי עם המקומיים.

אופי הטיול – מסע בתנאים טובים, מסלולי הליכה בערים, מועדוני סלסה חושניים ואווירת רחוב צבעונית. טיול מודרך בדגש טבע, הליכה בשמורות (בשבילים מסומנים), מעט פעילות ספורטיבית ומשפחתית ונופש.

מרכז-אמריקה
יבשת
קובה
מדינה
9
ימים

קצת רקע

על המדינה

קובה היא אי צר וארוך, הגדול מבין האיים הקאריביים. היא נמצאת בלב הים בפתחו של מפרץ מקסיקו. מיקומה האסטרטגי כתחנה אחרונה בדרך ליבשת אמריקה, הפך אותה, מאז גילויה במאה ה-15, לנקודת מעבר חשובה עבור כובשים, מהגרים ויורדי ים, שביקשו ליהנות מאדמתו הפוריה של האי, אוצרות הטבע והנמלים.

בעת האחרונה, חלה התעוררות לטיולים לקובה. הטיולים הם באווירה אחרת שמפגישה אותנו עם נופים ירוקים, עמקים חקלאיים בהם מגדלים טבק וסוכר, חופים לבנים יפהפיים, מים בצבעי טורקיז וכחול ושקיעות אדומות עוצרות נשימה.

לצד החופים נבנו בתי מלון מודרניים ומפנקים. קצב ההתנהלות היום יומי איטי ומתגבר כשנשמעת מוזיקת הסלסה. קובה אינה מדינה מודרנית, גלגלי הזמן נעצרו מלכת.

האוכל והמוזיקה בקובה הם מפגש מרתק של תרבויות, ניחוחם של הסיגרים האיכותיים נישא באוויר, טעמם של השיכר וקוקטליי המוחיטו והפינה קולדה נמצא בכל פינה, המכוניות מיוחדות ועתיקות ושירי האהבה הקובניים עושים את הטיול לאירוע שמלווה את המטיילים תקופה ארוכה, לאחר שובם לארץ.

צור קשר

שתפו את החוויה

גלריית תמונות

מסלול טיול מאורגן לקובה

יום 1 // טיסה מת"א להוואנה (דרך יעד ביניים)

היום, נצא בטיסה מתל אביב (דרך יעד הביניים) להוואנה. הוואנה היא עיר תוססת ומרכז החיים של קובה. בתום המאה ה-19 נכבשה ע"י ארצות הברית ובתחילת המאה הקודמת נחשבה לעיר "בילויים ותענוגות" עבור האמריקאים. 

לאחר הנחיתה נערוך סיור ראשוני במהלכו נעצור לצילומים בכיכר המהפכה. לאחר מכן נצא לכיוון בית המלון שם נהנה מקוקטייל "ברוך הבא". לינה וארוחת ערב בהוואנה.

יום 2 // הוואנה העתיקה – קאמרה אובסקורה – מוזיאון הרום

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לסיור נוסף בבירה. ניתן הזדמנות לערוך היכרות ראשונית עם החיים העירוניים של הוואנה – הבתים, החנויות והמכוניות שהפכו לסמל. נצפה במלון הוואנה ליברה המרשים, פסל אלמה מאטר באוניברסיטה של הוואנה, אזור כיכר המהפכה, בבית כנסת היסטורי, נתרשם מבית הקברות העתיק בקולון ותצפית נהדרת אל הוואנה העתיקה מפסל קריסטונתפעל מהמלקון – הטיילת המפורסמת של הוואנה ומבניין הקפיטוליו הלאומי. נערוך סיור רגלי במדרחוב האופנתי אוביספו, בארבעת הכיכרות המרכזיות ובסמטאות הצרות של העיר העתיקה. נהנה מהצצה לפאבים הפלורידיטה ובודיטיקה דל מדיו, מתצפית על העיר ב"קאמרה אובסקורה", המצאתו של דה וינצ'י ונמשיך אל מוזיאון הרום, שם נלמד את סודות הכנת המשקה הקובני. לאחר מכן  נטייל רגלית בסמטאות העתיקות ובכיכרות הציוריות והמרכז ההיסטורי שהוכר ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמי. ככל שיוותר זמן, נערוך קניות בשווקים הרומנטיים של הוואנה. בערב נצא למופע סוחף של להקת זמרים קובנית אותנטית. לינה וארוחת ערב בהוואנה.

יום 3 // בעקבות ארנסט המינגווי – קוחימר

לאחר ארוחת בוקר, נצא לסיור בעקבות הסופר המפורסם ארנסט המינגווי. נטעם מעט מההיסטוריה של הסופר שחי באי כ-28 שנים, נספר את סיפור חייו המרתק ונבקר באתרים שבהם שהה, בילה ועבד וביניהם – מוזיאון המינגווי, שריד מרתק לפועלו של הסופר וזהו המקום שהיה ביתו בשנותיו האחרונות בקובה. 

נמשיך אל עיירת הדייגים "קוחימר", נסייר בעיירה ששימשה כהשראה לכתיבת הספר "הזקן והים" ונבקר בשני הפאבים שהם נהג לבלות ולשתות מוחיטו ודקירי עם בנות המקום… הפאבים הפלורידיטה ובודיטיקה דל מדיו.  לאחר שנהנה במקום מקוקטייל, נחזור להוואנה ללינה וארוחת ערב.

יום 4 // פרובינציית פינר דל ריו – ויניאלס

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע אל מחוז פינר דל ריו. היום נערך את הסיור באזור טבע – בעמק ויניאלס הציורי. נעצור לביקור במפעל לייצור סיגרים ונלמד אודות הסיגרים הקובניים המגולגלים באופן ידני. בסמוך למלון לוס חמינס נערוך תצפית על עמק ויניאלס ונשמע על התהוותן של הגבעות הסלעיות הענקיות "המוגוטים", שם שרועים שדות גידול הטבק הקובני הידוע כטוב בעולם. 

נחזה בציור הקיר הגדול המתאר את התפתחות האבולוציה ולאחר ארוחת הצהריים נבקר ב"מערת האינדיאני", היא מערת נטיפים יפה, שם נשוט נהר תת קרקעי. 

לינה בהוואנה. 

יום 5 // הוואנה – שייט בשמורת גואמה – סינפואגוס – ארמון ואיי – טרינידד

בתום ארוחת הבוקר, נשאיר את הוואנה מאחורינו בנסיעה אל טרינידד. בדרכנו, נבקר בשמורת גואמה, בה מגדלים קרוקודילים בחווה סגורה ונתפעל מהביצות ומהנוף הפראי תוך שייט מהנה. נמשיך לסינפואגוס, עיר קולוניאלית יפה השוכנת לחופי הים הקריבי. נטייל לאורך טיילת "דל פראדו", נתרשם מפסל בני מורה בדרכנו אל פארק מארטי, נצפה במבנים היסטוריים, כמו הקתדרלה של סינפואגוס, התיאטרון המרשים על שם תומאס טרי ועוד. נצא בנסיעה אל קצה לשון היבשה "פונטה גורדה". נטפס לתצפית על האזור מתוך ארמון ואיי הבנוי בסגנון מורי, נהנה מקוקטייל ונמשיך בנסיעה לטרינידד. לקראת ערב, נצא לסיור רגלי ברחובות העיר העתיקה, של טרינידד. לינה וארוחת ערב בטרינידד.

יום 6 // טרינידד- מועדון קנצ'אנצ'ארה 

לאחר ארוחת בוקר, נערוך סיור בטרינידד שהוכרזה על ידי אונס"קו כאתר מורשת עולמי. נבקר במוזיאון מקומי המוקדש להיסטוריה של העיר, במועדון קנצ‘אנצ‘ארה שם ניתן להתרשם מהכנת משקה הרום המיוחד הנקרא על שם המקום ואף נלגום משקה. לאחר מכן נסייר בפלאזה מאיור, מרכזה ההיסטורי של העיר, נותיר זמן לטייל בסמטאות העיר הרומנטית. לקראת לילה, יציאה נוספת לבילוי שם נוכל לבלות במועדון ריקודים קובני אותנטי. לינה וארוחת ערב בטרינידד.

יום 7 // טרינידד – עמק תחנות הסוכר – סנטה קלרה – ואראדרו

לאחר ארוחת הבוקר, נצא בדרכנו אל ואראדרו. בדרך נבקר ב"עמק תחנות הסוכר" ונלמד על חייהם של העבדים האפריקניים שהובאו לעבוד בתעשיית הסוכר. נבקר באחוזת איזנגה ונטפס לראש המגדל ששימש לשמירה על העבדים. בהמשך, נעצור בסנטה קלרה, ליבה של רוח המהפכה ומלחמות הגרילה של פידל קסטרו. אחד ממפקדיו של פידל היה צ'ה גווארה, שהוביל את קרבות המהפכה באזור. גופתו קבורה במוזוליאום הממוקם בכיכר צ׳ה גווארה בסנטה קלרה. נעצור לצילומים באתר הרכבת, מקום הכרעת הקרבות באזור והמהפכה כולה. נמשיך בדרך אל מלוננו בליבה של הריביירה הקובנית היא העיר ואראדרו. לאחר התארגנות בחדרים נוכל לצאת לבילוי במועדוני המלון או להנות ממגוון המתקנים במלון הנופש. לינה בוראדרו, במלון בסגנון "הכול כלול".

יום 8-9 // ואראדרו – הוואנה – ת"א (דרך יעד ביניים)

לפנינו בוקר של נופש ופעילות עצמית בואראדרו, חוף הריביירה הקובנית. לחוף חול רך בצבעי זהב לבן, מי האוקיאנוס האטלנטי בצבע טורקיז, צמחיית חוף רבה ודקלי קוקוס נוטים לכיוון הים.  באזור שפע פעילויות (בתשלום) כמו טיולי ג'יפים, שיט, שחיה עם דולפינים, מגוון פעילות ימית, שעורי סלסה, מסאז‘ים ועוד. נהנה גם ממתקני המלון החדישים, משפע הפעילויות הכלולות באירוח, או מרחצה ומנוחה בחוף הנהדר. בהתאם לשעת הטיסה, נצא בנסיעה מערבה אל הוואנה ובדרכנו נעצור לתצפית על "עמק היומורי" (במידה והכביש והגשר פתוחים). נגיע אל נמל התעופה שליד הוואנה ונעלה עמוסי חוויות על טיסתנו הביתה. נחיתה למחרת, או בהתאם לשעת טיסת ההמשך, מיעד הביניים לתל-אביב. 

תאריכי יציאה ומחירים

הערות

סטטוס

 בהרשמה 

מחיר

2149$
2249$

מדריך

צביקי זיידא 

תאריך נחיתה

14.5.2020
8.6.2020

תאריך יציאה

7.5.2020
1.6.2020

 

 

נקודות מיוחדות של הטיול

מדריך ישראלי מנוסה, מומחה למרכז אמריקה, מצוות "אופיר גאוגרפי"

הכל כלול בוואראדרו

אשרת כניסה לקובה בעלות של 60$

צור קשר


מחיר הטיול כולל

* טיסות סדירות תל אביב – הוואנה – תל אביב, דרך יעד ביניים
* 7 לילות שהייה בבתי מלון מדרגת תיירות טובה עד ראשונה
* כלכלה: חצי פנסיון בהוואנה וטרינידד / הכל כלול בווארדרו
* מדריך ישראלי מנוסה, מומחה למרכז אמריקה, מצוות "אופיר גאוגרפי"
* תשר לנותני השירותים בחו"ל
* כניסות לאתרים עפ"י המצויין במסלול
* מלווה מקומי כנדרש בחוק
* אוטובוס תיירות נוח להעברות וביצוע התכנית 

מחיר הטיול אינו כולל

* יציאות ובילויים בערבים, שלא כלולים בתוכנית הטיול
* אשרת כניסה לקובה (בעלות של 60$)
* ביטוח בריאות לחו"ל וביטוחים אחרים
* הוצאות אישיות
* חיסונים רלוונטיים (יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית)
* תשר למדריך ישראלי
* כל עלייה במיסי הנמל והדלק לאחר התאריך 30.12.2018
* כל שלא צויין בסעיף "המחיר כולל"

הערות

סדר הימים, ביקור באתרים ופעילויות ערב, עלולות להשתנות בהתאם לאילוצים בשטח ולהחלטת המדריך

אין המארגנים לוקחים אחריות בנושאי בריאות וחיסונים. במידת הצורך ניתן לבדוק בלשכות המחוזיות של משרד הבריאות

דמי ביטול

  • החל מ-90 ועד 61 ימי עבודה לפני היציאה – 150$ דמי ביטול לנוסע
  • החל מ-60 ועד 46 ימי עבודה לפני היציאה – 50% דמי ביטול לנוסע
  • החל מ-45 ועד 26 ימי עבודה לפני היציאה – 75% דמי ביטול לנוסע
  • פחות מ-25 ימי עבודה לפני היציאה – 100% דמי ביטול לנוסע

שאלות ותשובות

  • יתעדכן בקרוב

המלצות מטיילים

"הטיול לקובה היה מקסים, מיוחד ומלא חוויות, למדתי המון על צורת חיים אחרת"

י.א. נתניה

"יש בורות רבה בקשר לקובה, פתחת בפני צוהר לעולם שלא הכרתי לפני"

ג.א. תל אביב

"הטיול לקובה היה מדהים, העניקו לנו חוויה וידע רב"

ע.א. בת ים

צור קשר