התקשרו עכשיו

טיול גאוגרפי מאורגן לילות סלסה – קובה

טיול גאוגרפי מאורגן לקובה – לילות סלסה  – 10 ימים, 8 לילות

כלכלה: פנסיון מלא בהוואנה וטרינידד – הכל כלול בוורדרו

מסלול: הוואנה – עמק ויניאלס – סינפואגוס – טרינידד – עמק תחנות הסוכר – סנטה קלרה – ואראדרו

טיול גאוגרפי בן 10 ימים, ללא סיורי בחירה, היציאות והפעילות הקבוצתית בערבים כלולות במחיר, פנסיון מלא.

רקע על הטיול – מסלול הטיול משלב מוזיקה, תרבות, היסטוריה, טבע, פעילות אתגרית ונופש בחוף הקאריבי. במסלול הטיול תוכלו לראות את סמטאות הערים העתיקות / קולוניאליות, מועדוני המוזיקה, מפעלי ייצור הסיגרים ומפגש עם המקומיים.

אופי הטיול – תנאי הליכה נוחים, מסלולים בערים, מועדוני סלסה חושניים ואווירת רחוב צבעונית. חלק מהטיול הוא בדגש טבע עם הליכה בשמורות (בשבילים מסומנים), מעט פעילות ספורטיבית ונופש.

מרכז-אמריקה
יבשת
קובה
מדינה
01
ימים

קצת רקע

על המדינה

קובה, נמצאת בלב ים, בפתחו של מפרץ מקסיקו והיא אי צר וארוך. מיקומה האסטרטגי כתחנה אחרונה בדרך ליבשת אמריקה, הפך אותה, לנקודת מעבר חשובה עבור כובשים, מהגרים ויורדי ים, שביקשו ליהנות מהאדמות, אוצרות הטבע והנמלים של האי.

בשנים האחרונות חלה התעוררות לטיולים לקובה. הטיולים מפגישים אותנו עם נופים ירוקים, עמקים חקלאיים בהם מגדלים טבק וסוכר, חופים לבנים, מים בצבעי טורקיז וכחול ושקיעות אדומות עוצרות נשימה.

בערים נבנו בתי מלון מודרניים ומפנקים, האוכל והמוזיקה הם מפגש מרתק של תרבויות, הסיגרים האיכותיים שמגולגלים ביד נישאים באוויר, טעמם של המוחיטו והקוקטיילים נמצא בכל פינה וכמובן המכוניות העתיקות ושירי האהבה הקובניים. כל הדברים האלה מלווים את המטיילים תקופה ארוכה גם אחרי שחזרו לארץ.

צור קשר

שתפו את החוויה

גלריית תמונות

מסלול הטיול

יום 1 // טיסה מת"א להוואנה (דרך יעד ביניים)

נטוס מתל אביב דרך יעד ביניים באירופה, להוואנה בירת קובה. לאחר נחיתה מפגש עם המדריך המקומי נצא לכיוון בית המלון שבעיר.

הוואנה היא עיר תוססת ומרכז החיים של קובה. בתום המאה ה-19 נכבשה ע"י ארצות הברת ובשנות ה-30 של המאה העשרים נחשבה לעיר הבילויים והתענוגות עבור האמריקאים. הגעה למלון, התארגנות בחדרים ולאחר מכן ארוחת ערב.

יום 2 // הוואנה – העיר החדשה

ארוחת הבוקר ולאחריה נצא לסיור ראשון בהוואנה. נעשה היכרות ראשונית עם העיר – הבתים, החנויות והמכוניות שהפכו לסמל. נעצור לצילום בכיכר המהפכה, נראה את מלון הוואנה ליברה, את פסל "אלמה מאטר" שנמצא באוניברסיטה, נבקר בבית הכנסת היהודי ונתצפת על המלקון מ"מבצר אל מורו". ארוחת צהריים במסעדה מקומית.

לאחר ארוחת הצהריים, חצי יום סיור בעקבות הסופר ארנסט המינגווי, שחי באי כ-28 שנה. נשמע על ההיסטוריה שלו, נבקר באתרים בהם שהה, בילה ועבד וכן במוזיאון המינגווי שהיה ביתו בשנותיו האחרונות בקובה.

משם נמשיך אל עיירת הדייגים "קוחימר", ששימשה השראה לכתיבת הספר "הזקן והים". נחזור לעיר ונבקר במלון "אמבוס מונדוס", שם חי בשנותיו הראשונות באי. בחדרו ניתן לראות את חפציו האישיים מונחים בדיוק כפי שעזב את המקום. בנוסף נבקר בשני הפאבים בהם נהג לבלות ולשתות עם בנות המקום – הפלורידיטה ובודיטיקה דל מדיו. בתום הסיור נחזור למלון.

ארוחת הערב ולאחריה נמצא לסיור בהוואנה העתיקה – רובע קולוניאלי בן כ- 500 שנים ששופץ ושוחזר. נראה הופעה בסגנון "הבואנה ויסטה"(הלהקה האגדית שפרצה בשנת 1998), עם שירים קובניים ישנים ואהובים ונשתה כוס קוקטייל או שתיה קלה.

יום 3 // פרובינציית פינאר דל ריו, ויניאלס

ארוחת הבוקר ולאחריה ניסע אל מחוז פינאר דל ריו לסיור באזור טבע – בעמק ויניאלס הציורי.

נעצור לביקור במפעל לייצור סיגרים העשויים באופן ידני, ליד מלון לוס חמינס, נתכבד בקוקטייל ונתצפת על עמק ויניאלס, שם גם נשמע על התהוותן של הגבעות הסלעיות הענקיות "המוגוטים".

בעמק שדות גידול הטבק הקובני וציור הקיר הגדול המתאר את התפתחות האבולוציה. ארוחת צהריים תוגש במסעדה מקומית. נמשיך וניסע ל"מערת האינדיאני", מערת נטיפים, שהסיור כולל גם שייט בנהר תת קרקעי. ארוחת ערב במלון.

ארוחת ערב ולאחריה נצא שוב לסיור רגלי בהוואנה העתיקה. במהלך הסיור ניכנס לאחד המועדונים ברובע ונהנה ממוזיקה קובנית אותנטית.

יום 4 // הוואנה העתיקה

ארוחת בוקר ולאחריה נצא לסיור בהוואנה העתיקה. את הסיור נתחיל ב"מלקון" – הטיילת המפורסמת, נראה את בניין הקפיטוליו הלאומי, נסייר במדרחוב האופנתי אוביספו, נמשיך ל-4 הכיכרות המרכזיות ונצא לסיבוב במרכבות סוסים (4-5 מטיילים במרכבה) בסמטאות הצרות של העיר. 

נמשיך ונבקר בבית הבירה המקומי – נטעם מכוס בירה, נטפס לתצפית מה"קאמרה אובסקורה", המצאתו של דה וינצ'י, נלגום כוסית רום משובחת במוזיאון הרום ונלמד את סודות הכנת במשקה. ארוחת צהריים במסעדה מקומית.

לאחר ארוחת הצהריים נמשיך את הטיול בסמטאות ובכיכרות, נגיע לשוק עבודות היד החדש ונתרשם מהציורים ומעבודות האומנות שמכינים המקומיים. בשעות אחה"צ המאוחרות נשוב למלון להתארגנות לעת לילה.

בערב, נצא מהמלון לארוחת ערב ומופע קברט ססגוני במלון "נסיונאל", שנמצא במרכז ודאדו. את הדרך נעשה במכוניות אמריקאיות ישנות.

יום 5 // הוואנה – סינפואגוס – טרינידד

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע אל סינפואגוס, העיר הקולוניאלית היפה ששוכנת לחופו של הים הקאריבי. היא נוסדה ע"י הצרפתים בשנת 1819 ושגשגה בזכות הנמל ששימש ליצוא סוכר. 

נטייל לאורך "טיילת דל- פראדו", נמשיך לפסל "בני מורה", לפארק "מארטי" ונראה מבנים היסטוריים חשובים וביניהם את הקתדרלה של סינפואגוס, התיאטרון ע"ש תומאס טרי וגלריות לאומנות.

בהמשך היום ניסע אל לשון היבשה, "פונטה גורדה". זהו אזור מדהים ביופיו, שבקצהו נטפס לתצפית מארמון ואיי (אם אינו בשיפוצים). הארמון נבנה בסגנון ערבי מורי ובזמן הרודן בטיסטה שימש כקזינו.

נמשיך בנסיעה אל העיר טרינידד אליה נגיע בשעות אחה"צ. נתמקם במלון על בסיס "הכול כלול" על שפת הים הקאריבי בחצי האי אנקון. לינה וארוחת ערב בטרינידד.

לאחר ארוחת הערב, ניסע למרכז העיר לבילוי במועדון ריקודים קובני אותנטי בסגנון "קאזה דה לה מוסיקה" או דומה לו. המוזיקה במקום מנוגנת ע"י להקות קובניות מתחלפות.

יום 6 // טרינידד

ארוחת בוקר ולאחריה נצא לסיור היכרות עם העיר טרינידד. נראה את הארמונות, הרחובות המרוצפים אבן ואת גגות הרעפים האדומים. טרינידד הוכרזה ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמית. בתי העיר נמוכים ובנויים בסגנון ניאו קלאסי ובארוק ומשקפים את המורשת של כובשי העיר.

נבקר במועדון "קנצ‘אנצ‘ארה" ונטעם את המשקה המפורסם הנקרא ע"ש המקום. נמשיך למוזיאון הרומנטיקה ונשמע על חיי המשפחות העשירות שהקימו את העיר. נראה את ה"פלאזה מאיור" – הקתדרלה הגדולה ביותר בקובה, נטייל בסמטאות העיר ונמשיך לשוק לעבודות היד.

ארוחת צהריים בלון ולאחר מכן יינתן זמן לרחצה בים טורקיז קריבי והנה משירותי המלון. לינה וארוחת ערב בטרינידד.

יום 7 // טרינידד – עמק תחנות הסוכר – סנטה קלרה – ואראדרו

ארוחת בוקר ולאחריה ניפרד מטרינידד וניסע אל ואראדרו. בדרך נתצפת על עמק תחנות הסוכר, שם נשמע על חייהם של העבדים האפריקניים שהובאו לעבוד בתעשיית הסוכר, נבקר באחוזת איזנגה ונטפס לראש המגדל ששימש לשמירה על העבדים.

נמשיך אל העיר סנטה קלרה, ליבה של רוח המהפכה ומלחמות הגרילה של פידל קסטרו. גופתו של צ'ה גווארה שהוביל את הקרבות באזור, קבורה במוזוליאום בכיכר המהפכה ובמקום גם פסל ענק לזכרו. נעצור לצילומים באתר הרכבת, מקום הכרעת הקרבות באזור והמהפכה כולה. ארוחת צהריים במסעדה בדרך.

לעת ערב נגיע אל ליבה של הריביירה הקובנית – ואראדרו. לינה בעיר וארוחת ערב במלון.

יום 8 // ואראדרו (החופים הקאריביים)

היום הוא יום של נופש ופעילות עצמאית בוואראדרו. ואראדרו היא עיר של חופים עם חול רך בצבעי זהב לבן, מי אוקיאנוס בצבע טורקיז, צמחיית חוף רבה ודקלי קוקוס נוטים לכיוון הים.

באזור שפע של פעילויות המתאימות לכולם – טיולי ג'יפים, שייט, שחיה עם דולפינים או רחצה ומנוחה בחופים. בית המלון מציע גם הוא פעילות ימית כגון שייט קטמרנים, שעורי סלסה, בריכת שחייה, מסאז‘ים (בתשלום) ועוד.

אחר הצהריים: נצא לשייט רומנטי בים בספינת קטמרן מרווחת ונצפה בשקיעה נפלאה. השייט כולל שתייה קלה, חטיפים ומוזיקה קובנית סוחפת. נחזור למלון לארוחת ערב והמשך בילוי (המלון הוא על בסיס "הכול כלול").

יום 9 // ואראדרו – הוואנה – תל אביב (דרך יעד ביניים)

ארוחת בוקר ולאחריה יינתן זמן חופשי להשלמת קניות, הנאה ממתקני המלון ופעילויות נוספות. בתום ארוחת הצהריים נצא בנסיעה אל הוואנה לנמל התעופה. נעצור בדרך ונבקר ב"ארמון קסנאדו", נעלה לתצפית על "עמק היומורי" ונמשיך את נמל התעופה לקראת הטיסה חזרה לתל-אביב.

יום 10 // יעד ביניים באירופה – תל אביב

לאחר הנחיתה בשדה התעופה באירופה, נעלה על טיסתנו לתל אביב. בהתאם ללו"ז הטיסה, נחיתה בישראל.

תאריכי יציאה ומחירים

הערות

סטטוס


מחיר

מדריך

תאריך נחיתה

תאריך יציאה

להזמנות ופרטים נוספים יש לפנות לסוכני אופיר טורס

נקודות מיוחדות של הטיול

הטיסות מוצעות במסגרת קבוצתית 

מדריך ישראלי מנוסה, מומחה למרכז אמריקה, מצוות "אופיר גאוגרפי"

אשרת כניסה לקובה בעלות של 65$

צור קשר


מחיר הטיול כולל

* טיסות סדירות תל אביב – הוואנה – תל אביב, דרך יעד ביניים
* 8 לילות שהייה בבתי מלון מדרגת תיירות טובה
* כלכלה: פנסיון מלא (במהלך הטיול ולא בימי מעבר)
* מדריך ישראלי מנוסה, מומחה למרכז אמריקה, מצוות "אופיר גאוגרפי"
* תשר לנותני השירותים בחו"ל
* כניסות לאתרים עפ"י המצויין במסלול
* מלווה מקומי כנדרש בחוק

 

מחיר הטיול אינו כולל

* יציאות ובילויים בערבים, שלא כלולים בתוכנית הטיול
* אשרת כניסה לקובה (בעלות של 65$)
* ביטוח בריאות לחו"ל וביטוחים אחרים
* חיסונים רלוונטיים (יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית)
* תשר למדריך ישראלי (3-4 דולר ליום)
* כל עלייה במיסי הנמל והדלק לאחר התאריך 1.12.2015
* כל שלא צויין בסעיף "המחיר כולל"
* יחיד – תוספת של 450$

הערות

סדר הימים, ביקור באתרים ופעילויות ערב , עלולות להשתנות בהתאם לאילוצים בשטח ולהחלטת המדריך.

דמי ביטול

  • החל מ-90 ועד 61 ימי עבודה לפני היציאה – 750$ דמי ביטול לנוסע
  • החל מ-60 ועד 31 ימי עבודה לפני היציאה – 50% דמי ביטול לנוסע
  • החל מ-30 ועד 21 ימי עבודה לפני היציאה – 75% דמי ביטול לנוסע
  • פחות מ-21 ימי עבודה לפני היציאה – 100% דמי ביטול לנוסע

שאלות ותשובות

  • יתעדכן בקרוב

המלצות מטיילים

"הטיול לקובה היה מדהים, העניקו לנו חוויה וידע רב"

ע.א. בת ים

"יש בורות רבה בקשר לקובה, פתחת בפני צוהר לעולם שלא הכרתי לפני"

ג.א. תל אביב

"הטיול לקובה היה מקסים, מיוחד ומלא חוויות, למדתי המון על צורת חיים אחרת"

י.א. נתניה

צור קשר