התקשרו עכשיו

קוסטה ריקה, גואטמלה ופנמה

טיול גיאוגרפי ללקוסטה ריקה, גואטמלה ופנמה – 13 ימים, 11 לילות

13 ימים, 11 לילות

תל אביב – קוסטה ריקהסן חוזה – שמורת הר הגעש "פואס" – הפארק "לה פס"- סארצ'י – "יער העננים" – קנופי – מעיינות "באלדי" – עץ האיגואנות – שבט המלאקו – מונטה וורדה – יער "ההר הירוק" – בריכת הצפרדעים – "הגשרים התלויים" – כפר טארקולס – חאקו – נמל קאפוס – פארק מנואל אנטוניו – סן חוזה – גואטמלה סיטי – סיאודד – סן אנטוניו אגואסקליאנטס – סן חואן אל אוביספו – הר הגעש אגואה – אנטיגווה – אטיטלאן – כפר צוטוהיל – צ'יצ'יקסטנאנגו – כנסיית סנטו תומאס – פנמה סיטי – תעלת פנמה – פנמה העתיקה

ארצות-הברית/ מקסיקו
יבשת
לוס-אנג'לס / הריביירה-המקסיקנית
מדינה
11
ימים

קצת רקע

מעט על המדינות

קוסטה ריקה – את השם העתיק לחבל ארץ זו, כריסטופר קולומבוס ופירוש תרגומו מספרדית: "החוף העשיר". קוסטה ריקה היא מדינה דמוקרטית, שלווה ומכניסת אורחים. חבל ארץ ירוק ואקולוגי, המכונה בגאווה "שוויץ של מרכז אמריקה". המקום בורך בטבע פראי, נוף בראשיתי נפלא ועולם חי וצומח עשיר ומגוון.

כ-30% משטחה מוגנים בשמורות טבע עם מסלולי הליכה נוחים ומשולטים, הרי געש מרשימים, מעיינות טרמאליי חמים, יערות גשם, פעיליות ספורטיביות וחופי זהב ציוריים. כל אלה עושים את קוסטה ריקה לפנינת טבע עוצרת נשימה.

גואטמלה – מדינה באמריקה המרכזית שבירתה היא גואטמלה סיטי. ברחבי גואטמלה השפעות של תרבות המאיה העתיקה וכן תרבות קולוניאלית ספרדית. מסורת הלבוש והמזון של תרבות המאיה עדיין נשמרת במקומות רבים ואפשר לראות אתרי עתיקות רבים. לאורך החוף הקאריבי השפעות אפריקאיות, אם זה במזון, בשפה, בשירים ובריקודים.

פנמה – פנמה שוכנת בדרום מזרח אמריקה המרכזית, לחופי הים הקאריבי והאוקיינוס השקט. פנמה היא עיר של ניגודים – מודרני מול היסטוריה עתיקה, טבע מרהיב מול ערים גדולות. ברחבי המדינה אפשר לראות ג'ונגלים, חופי ים עם אטרקציות ימיות, צפייה בלוויתנים, רפטינג ותעלת פנמה המפורסמת.

צור קשר

שתפו את החוויה

גלריית תמונות

מסלול הטיול

יום 1 // תל אביב – סן חוזה

היום, נצא בטיסה מתל אביב (דרך יעד ביניים) אל סן חוזה, עיר הבירה של קוסטה ריקה. עם הנחיתה נערוך סיור הכרות עם העיר, הידועה בפעילות הלילה הענפה שבה, הכוללת בתי קזינו מפוארים, פאבים ועוד.
לינה וארוחת ערב בסן חוזה. 

יום 2 // סן חוזה – פואס – לה פאס – סארצ'י – יער העננים

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע צפונה בדרך הררית יפהפייה, שלצדדיה גדלים מטעי קפה, שדות מרעה וצמחיה טרופית עשירה וירוקה, אל שמורת הר הגעש "פואס", הממוקמת צפונית לעיר אלחואלה.

"פואס" הוא הר געש פעיל המתנשא לגובה של 2708 מ' ובפסגתו שלושה לועות געשיים. נמשיך בנסיעה, לפארק הנהדר "לה פס", נטייל לאורך שביל המפלים, נראה וניהנה מגן יונקי הדבש (ציפורים קטנות ומהפנטות), מגן הפרפרים ומהגנים שמסביב המטופחים בשפע סחלבים.

נמשיך לעיירה הציורית סארצ'י, שמוכרת בזכות הצבעוניות החדה והעשירה של הבתים, העגלות הצבעוניות מעץ והרהיטים שהתושבים מייצרים. משם, נמשיך אל מתחם lands in Love, שמסביבו הנוף המרהיב והירוק של 'יער העננים'. 

ארוחת ערב ולינה ב'לנדס אין לאב'.

יום 3 // קנופי – שבט המאלקו – עץ האיגואנות – מעיינות באלדי – פואגו

לאחר ארוחת הבוקר, נצא ליערות בהם נהנה מקנופי (אומגה) מעל צמרות העצים, לאורך 500 אקרים מהן נשקף נוף נפלא וירוק. לאחר מכן, נסיעה לאזור מעיינות באלדי. בדרך, עצירה בעץ האיגואנות, המפורסם בזכות האיגואנות הרבות החיות עליו.

נמשיך וניסע לסור במרכז השייך לשבט המלאקו. במקום יתקיים מפגש קצר עם השאמאן המקומי, נלמד על התרופות המסורתיות וצמחי המרפא וניפגש גם עם כמה מבני השבט ונלמד על המסורות הקדומות, השפה הייחודית לבני השבט, מופע ריקוד מסורתי ותלבושות מסורתיות. 

בערב, רחצה וארוחת ערב במעיינות באלדי החמים, להנאה ולמרפא.

לינה באזור פואגו.

יום 4 // ההר הירוק – טראפיצ'ה – בריכת הצפרדעים – אסטבלו

לאחר ארוחת בוקר, נמשיך במסע לאזור מונטה וורדה. נוף מרהיב של מפרץ ניקוייה ואיי האזור ילוו אותנו בדרך מכוסה יער המכונה "ההר הירוק". משנת 1951 חיה במקום קהילת צפון אמריקאים (קווקרים) מבודדת בגובה של 1400 מטר ששמרה על האזור בעזרת אירגונים פרטיים והפכה אותו לשמורה ביולוגית עשירה במערכות אקולוגיות בהן המבקרים נפגשים עם בעלי החיים של סביבה מוגנת זו.

בטראפיצ'ה נבקר בבריכת צפרדעים היחודית לאזור הטרופי של קוסטה ריקה ובה עשרות מיני צפרדעים. לאחר מכן, נמשיך למלוננו – לינה וארוחת ערב באזור אסטבלו.

יום 5 // סיור הגשרים התלויים – סיור בטארקולס – חאקו

לאחר ארוחת בוקר, נצא לסיור הליכה ביער טרופי עבות ונהלך על מערכת גשרים גבוהים, ״הגשרים התלויים״ המהווה את שבילי הפארק. הגשרים מקובעים ותלויים בין העצים.

משם, נמשיך לכיוון חאקו, חוף חאקו נחשב לאחד המקומות התוססים בקוסטה ריקה. בעיר מגוון רחב של מלונות, נקודות לגולשי-ים, מסעדות וחיי לילה סוערים.

בדרך, נעצור בכפר טארקולס היושב על גדות הנהר, שם נערוך תצפית על מגוון קרוקודילים, תנינים מסוגים שונים, ציפורים ושאר אוכלוסיית יער המנגרובים, השוכנת בסבך הצמחייה העשירה.

לינה וארוחת ערב באזור חאקו.

יום 6 // שייט בקאטמראן – הפארק הלאומי מנואל אנטוניו – סן חוזה

לאחר ארוחת הבוקר, נצא למסע בנמל קאפוס לשייט במימיו הצלולים של הים הפתוח, לאורך חופיו הציוריים של פארק מנואל אנטוניו. נראה דולפינים השוחים סמוך לחרטום, לווייתנים, צבי ים, קופים ושפע ציפורים.

בעת השייט נגלים איים מסתוריים, צוקים וסלעים בצורות ייחודיות המהווים בית לסוגים רבים של ציפורים ועופות מים כמו פליקנים, מגלנים ועוד.

נהנה מארוחת צהריים קלה במהלך השייט ולאחר מכן, סיור בפארק מנואל אנטוניו בו חופים יפים, מנגרובים, שרשרת איים, יער טרופי וקתדרלה בעלת מבנה ייחודי. הפארק מורכב מארבעה חופים שלכל אחד מהם מאפיינים מיוחדים.

נשמע הסבר על המגוון הרב של הפרפרים, קופים, ראקונים, נחשים, חיות מים, אורכידאות ועוד.

לקראת ערב, נמשיך לכיוון הבירה, סן חוזה. ארוחת ערב ולינה באזור סן חוזה.

יום 7 // סן חוזה – גואטמלה סיטי – סן חואן אוביספו – אנטיגווה

לאחר ארוחת הבוקר, נצא בטיסה מסן חוזה לגואטמלה סיטי (דרך יעד ביניים). עם הנחיתה בבירת גואטמלה, ניסע אל סיאודד ונראה את הכנסייה המרשימה (המעוטרת בחזית שלה).

העיר נוסדה ב-1527, נחרבה 14 שנים לאחר מכן בהתפרצות של הר הגעש אגואה ששיחרר שטף אדיר של מים שהיו כלואים במכתש שלו.

נמשיך אל סן אנטוניו אגואסקליאנטס, שהיא עיירה קטנה ומפורסמת בזכות עבודות הטקטיל הססגוניות של נשות העיר המתהדרות בלבוש מסורתי, צבעוני ואיכותי ביותר. טווית הצמר נעשית בשיטות מסורתיות עתיקות.

משם נעבור אל סן חואן אל אוביספו שלמרגלות הר הגעש אגואה. האטרקציה בעיר זו היא הטירה של הבישופ הראשון של אוביספו והכנסייה בסגנון הבארוק. 

את הסיום נסיים בעיר אנטיגווה, היא בירת גואטמלה העתיקה. לינה וארוחת ערב באנטיגווה.

יום 8 // אנטיגווה

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לסיור בעיר אנטיגווה שרחובותיה מרוצפי אבן שיחי בוגנויליה בוקעים מבין החורבות, חזיתות הבתים הצבועות פסטל תחת גגות הטרה-קוטה, גנים ציבוריים מרהיבים, מעיינות ונוף דרמטי הנוצר מהיותה מוקפת בשלושה הרי הגעש – אגואה, פואגו ואקאטנאנגו.

נתחיל בביקור במרכז ההיסטורי החשוב של אנטיגווה, החל מהכיכר המרכזית ובהמשך ביקור בכל המונומנטים של העיר, כולל מנזר לה מרסד, הריסות הקתדרלה ומוזיאון סן פרנסיסקו.

נמשיך לביקור במרכז התרבות לה אזוטאה, לסיור בחוות קפה ובמוזיאון המוזיקה המסורתית של שבט המאיה – קאסה קוחום.

לינה וארוחת ערב באנטיגווה.

יום 9 // אנטיגווה – אגם אטיטלאן

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת, נצא לכיוון אטיטלאן. נשוט בספינה לסנטיאגו אטיטלאן שעל גדותיו של אחד האגמים היפים בעולם – אגם אטיטלאן שנוצר מקלדרה (תוצאה של מפולת הר געש). האגם, מוקף בשלושה הרי געש המרשימים, סאן פדרו,אטיטלאן וטומילאן וכן בכפרים של שבטי מאיה כמו קאצ'יקל וצוטוהיל.

סנטיאגו אטיטלאן התפרסמה גם בפולחנו של האל מקסימון הנערץ. בסנטיאגו ניתן למצוא מגוון רחב של חפצי אומנות מקומיים, כמו אריגים צבעוניים, תגליפי עץ וציורים.

נמשיך ונבקר בכפר צוטוהיל הציורי שלחוף האגם ובו נכיר את המסורות והמנהגים שלו התלבושות והצבעיים המיוחדים רק לו.

לינה וארוחת ערב בכפר באזור אטיטלאן.

יום 10 // צ'יציקסטנאגו – פסקואל אבאך – גואטמלה סיטי

בשעות הבוקר מוקדמות, נצא לצ'יצ'יקסטנאנגו, מרכז שבט המאיה קיצ'ה. בעיר, שוק פתוח וססגוני בו מתנהל מסחר של ירקות, פירות, פרחים, חפצי אומנות ועוד.

נמשיך לבית הקברות של העיר, האופייני לתרבות הגוואטמלית והפך לאתר תיירותי לנוכח צבעוניותם של הקברים, המשקפים את האמונה הרווחת בגלגול נשמות.

נמשיך לכנסיית סנטו תומאס המפורסמת בזכות התפילות לאלוהי המאיה הקדמונים והפולחנים המסורתיים שמקיימים בה בני שבטה קיצ'ה ומשם לפסקואל אבאך, המזבח עם פסל האל שעל שמו נקרא.

המזבח הנמצא על ראש הר טוראך, שבשלו נקרא "ההר המקודש" והינו אתר פולחני היסטורי מהחשובים ביותר במסורת המאיה שעד היום באים אליו שמאנים מכל רחבי גואטמלה לחניכה בטקסים ובפולחנים.

לינה וארוחת ערב באזור גואטמלה סיטי.

יום 11 // גואטמלה סיטי – פנמה

לאחר ארוחת בוקר, נבקר במוזיאון התרבות בגואטמלה סיטי. המוזיאון הוא מקום מושבם של משרדי נשיא גואטמלה והבניין מחולק למספר בנייני משנה ובו שפע יצירות אמנות ופסלים, מתרבות המאיה.

נבקר בקתדרלה ובשוק עבודות היד, שם נוכל גם לטעום מאוכל מקומי. נמשיך ל'אוקלנד מול' שם נבלה שעות אחרונות בקניות או סידורים אישיים.

בהתאם לשעת טיסתנו, ניפרד מגואטמלה ונטוס (דרך יעד ביניים) לפנמה סיטי, בירת פנמה. עיר זו היא נקודת מעבר חשובה לסחר בינלאומי בזכות מיקומה בסמוך לתעלת פנמה, בצד האוקיינוס השקט.

העיר מונה פחות ממליון תושבים ובה רבע מאוכלוסיית המדינה כולה.  לינה בפנמה סיטי.

יום 12-13 //  פנמה סיטי – תעלת פנמה – תל אביב (דרך יעד ביניים)

לאחר ארוחת הבוקר, נערוך תצפית על תעלת פנמה במרכז המבקרים המרשים מעל התעלה שנחשבת לסמל הבולט של פנמה. התעלה היא אחד הפרויקטים ההנדסיים החשובים והגדולים שנבנו בעידן המודרני.

בתום הביקור, נצא לסיור רגלי בפנמה העתיקה – רובע קולוניאלי ואחד האזורים היפים של העיר, המקום נמצא על חצי אי. נסייר בטיילת המפורסמת שמשקיפה על כל גורדי השחקים, נתרשם מהמבנים המתפוררים לצד אלה המודרניים, קתדרלות וכיכרות קולוניאליות. נסייר בשכונת מי פואבליטו, המהווה העתק מדוייק לתקופה הקולוניאליסטית, ככל שיוותר זמן.

בהתאם לזמן הטיסה, נצא מלאי חוויות ורשמים לשדה התעופה, לקראת טיסתנו (דרך יעד ביניים), חזרה לתל-אביב. 

תאריכי יציאה ומחירים

הערות

סטטוס

בהרשמה 

מחיר

3849$

מדריך

תאריך חזרה

23.3.2019

תאריך יציאה

12.3.2019

נקודות מיוחדות של הטיול

הטיסות המוצעות הן במסגרת קבוצתית

10 לילות בבתי מלון מדרגה ראשונה / תיירות טובה 

מדריך ישראלי מנוסה, מומחה למרכז אמריקה מצוות אופיר גיאוגרפי 

מחיר הטיול כולל

* טיסות סדירות בנתיב תל אביב – סן חוזה / פנמה סיטי – תל אביב, דרך יעד ביניים
* שתי טיסות נוספות לאורך המסלול
* 11 לילות בבתי מלון מדרגה ראשונה / דרגת תיירות טובה
* כלכלה: חצי פנסיון, ארוחה נוספת במהלך השייט בקוסטה ריקה
* מדריך ישראלי מנוסה, מומחה למרכז אמריקה מצוות "אופיר גאוגרפי"
* תשר לנותני השירותים בחו"ל
* כניסות לאתרים עפ"י המצויין במסלול
* מלווה מקומי כנדרש בחוק 

* אוטובוס תיירים ממוזג ונוח לביצוע ההעברות כמפורט בתוכנית 

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח בריאות לחו"ל וביטוחים אחרים.
* הוצאות אישיות
* דמי סבלות
* מס כניסה / יציאה מקומי (במידה ויידרש מס המיועד לתשלום בשדה)

תשר למדריך ישראלי
* יציאות ובילויים בערבים, שלא כלולים בתוכנית הטיול
* חיסונים (יש לפנות בנושא ללשכת הבריאות המחוזית / מרפאות טיולים)

* כל עלייה במיסי הנמל והדלק לאחר התאריך 1.5.2018
* כל מה שלא צויין בסעיף "המחיר כולל"

הערות

  • סדר הימים, ביקור באתרים ופעילות הערב, עלולים להשתנות בהתאם לאילוצים מהשטח ולהחלטת המדריך

דמי ביטול:

  • החל מ-90 ועד 61 ימי עבודה לפני היציאה – 150$ דמי ביטול לנוסע 
  • החל מ-60 ועד 46 ימי עבודה לפני היציאה – 50% דמי ביטול 
  • החל מ-45 ועד 29 ימי עבודה לפני היציאה – 75% דמי ביטול 
  • פחות מ-28 ימי עבודה לפני היציאה – 100% דמי ביטול

שאלות ותשובות

  • יתעדכן בקרוב

המלצות מטיילים

"יש בורות רבה בקשר לקובה, פתחת בפני צוהר לעולם שלא הכרתי לפני"

ג.א. תל אביב

"הטיול לקובה היה מקסים, מיוחד ומלא חוויות, למדתי המון על צורת חיים אחרת"

י.א. נתניה

"הטיול לקובה היה מדהים, העניקו לנו חוויה וידע רב"

ע.א. בת ים

צור קשר