התקשרו עכשיו

טיול גאוגרפי מאורגן לוייטנאם וקמבודיה

טיול גאוגרפי מאורגן לוייטנאם וקמבודיה – 14 יום – 12 לילות 

האנוי – מקדש לספרות, בית הכלא "הילטון האנוי", מוזיאון האנתולוגיה, מקדש "נוק סון", סיור ריקשות מהנה, מאוזילאום הו צ'י מין, שייט בסירת סמפאן, המקדשים לזכר שושלת המלוכה דין, מפרץ האלונג בייסאפא – סיור בכפר היפה סואי הו ובכפר מא טרה, ביקור בכפרי השבטים האתניים באזור ובשווקי המקום, טיסה מהאנוי לסיאם ריפ, מקדשי אנגקור – אנגקור ת'ום, באיון, אנגקור וואט, פנום פן – הארמון המלכותי, פגודת הכסף, צ'או דוק – סאם מאונטיין, ליידי שו, פגודת טאיי אנ, השוק הצף – קאי ראנג , דלתת המקונג – שייט , שוק בין טאי הו צ'י מין – מנהרות קו צ'י, בית האופרה, קתדרלת נוטרה דאם, , בניין הדואר

אסיה
יבשת
וייטנאם/קמבודיה
מדינה
41
ימים

קצת רקע

וייטנאם –  ממוקמת בדרום מזרח אסיה ובה אזורים הרריים לצד מישורים ממוזגים וערים צפופות ורוחשות פעילות. בנוסף גם אזורי נופש, שנראים כאילו לקוחים מתוך גלויה כמו "האלונג ביי", טרסות אורז מדהימות, צמחייה ובעלי חיים מגוונים ומרתקים, אקלים נוח, מנות אקזוטיות ותרבות חגיגית וססגונית.

קמבודיה – ממוקמת גם היא בדרום מזרח אסיה ומוקד המשיכה העיקרי שלה הם "מקדשי אנגקור" – עיר מקדשים מרהיבה מהמאות 9-15 , יצירה ארכיטקטונית מופלאה, שמהווה סמל לפאר ולעוצמה שהיו נחלה של קמבודיה לפני מאות שנים והוכרזו ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמית.

בקמבודיה גם הרים מיוערים בצפיפות, מפלי מים, גבעות מוריקות וחופים יפים בהם אפשר לצלול.

צור קשר

שתפו את החוויה

גלריית תמונות

מסלול הטיול

יום 1-2 // תל אביב – האנוי (וייטנאם)

ניפגש בשדה התעופה לקראת טיסתנו להאנוי, בירת וייטנאם, דרך יעד ביניים. עם הנחיתה, נצא לסיור הכרות עם האנוי הסואנת והמסוגננת. העיר שומרת על קסם ייחודי ישן ואדריכלות אסיאתית קולוניאלית מהמרשימות בחלק זה של אסיה.

בשנת 1976 הפכה העיר לבירת וייטנאם המאוחדת (צפון ודרום), בעיר שפע אתרי תיירות, שדרות, פארקים, אגמים קטנים ומקדשים מרשימים.

נבקר במקדש לספרות שהיה מקום משכנה של האוניברסיטה העתיקה, בבית הכלא המפורסם מימי מלחמת העולם השנייה המכונה "הילטון האנוי" ולא נחמיץ את מוזיאון האתנולוגיה.

נהלך ברובע העתיק של האנוי ונתפעל ממקדש "נוק סון" ומהרובע המיוחד, תוך רכיבה על ריקשות. לאחר מכן נמשיך לארוחת ערב במסעדה מקומית. לינה בהאנוי.

יום 3 // האנוי – נין בין ומערות טאם קוק – הא לוהג

לאחר ארוחת הבוקר, נערוך ביקור בלתי נשכח ב"מאוזוליאום של הו צ'י מין", מקום מגוריו הרישמי של השליט הידוע ונראה את הפגודה היפה  מהמאה ה-11, היא "פגודת הקורה האחת". 

בהמשך, נצא בנסיעה לעיירה הציורית "נין בין". תחילה נצא לרכיבה על אופניים, לאורך הדרכים הכפריות החוצות שדות אורז ירוקים ויפים ולאחר מכן נעלה לשייט על סירת סמפאן לעבר מערות "טאם קוק", נתיבי מים ונוף כפרי יפה, מוקף מצוקי גיר ושדות אורז של "טראנג אן", הידועה במערות המיוחדות שנוצרו באזור עם השנים. 

בנסיעתנו חזרה להאנוי נבקר במקדשים לזכר שושלת המלוכה דין ולה. לקראת ערב נגיע למפרץ האלונג. לינה וארוחת ערב בעיר האלונד. 

יום 4 // האנוי – האלונג ביי – האנוי

לאחר ארוחת הבוקר, נהנה מהכרות עם מפרץ האלונג הנחשב לאחד מפלאי הטבע העולמיים וליעד התיירותי היפה ביותר של וייטנאם. נעלה על ספינת מפרש טיפוסית לשייט באזור, בינות למקבץ של כ-3000 איי גרניט קטנים הטובלים במי טורקיז ובעצם הינם סלעים בודדים הניצבים דומם במי המפרץ. נראה את המערות העצומות שנוצרו בסלעים ונחזה בכפרי דייגים צפים.

נבקר באחת מן המערות היפות והמרהיבות ביותר בה נראה זקיפים ונטיפים על רקע הנוף המרהיב של המפרץ. במהלך השייט נהנה מארוחת צהריים על הסיפון ולקראת אחר הצהריים נצא חזרה לבירה, אל האנוי. לינה וארוחת ערב בהאנוי.

יום 5 // האנוי – סאפא

השכם בבוקר, לאחר ארוחת בוקר, נצא בנסיעה לעבר העיר סאפא. עם הגעתנו נצא לסיור הכרות באזור.

נחל בחוצות סאפא ונבקר בכפר היפהפה "סואי הו", השוכן על גבעה. העמק הפרוש טלוא כשמיכה ירוקה בשדות אורז מרהיבים ושדות פרחים. נערוך סיור בהליכה, במהלכה נלמד על אורח החיים המקומי ונבקר בבתי תושבים. נלך בדרך משובצת אבני הליכה, בצדי הגבעה ונראה את נופי העמק וטראסות האורז היפות שהתפתחו בו עם השנים.

בתום המסלול נגיע אל הכפר "מא-טרה" ונסייר במורדות הכפר ולאורך הנחל, בעתיקות כנסיה צרפתית ושם נלמד על השפעת העבר של ההתיישבות הצרפתית. לאחר מכן ניסע לעיר סאפא. נגיע בזמן, לארוחת ערב. לינה בסאפא.

יום 6 // העיר סאפא והאזור

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לביקור בעמק סאפא. ניסע  לבקר את הכפרים "לאו קיי" ו"טא ואן", שם נפגוש את האנשים המקומיים הידידותיים ומסבירי הפנים. כמו כן היום נראה את השבטים האתניים השונים המתקיימים באזור כגון גיאנג טא צ'אי, האמונג וקאט קאט.

נמשיך לביקור בשווקים האתניים היפים באזור סאפא (בהתאם ללו"ז פעילות השווקים). נוכל להתרשם מההיצע הרב, אומנותם המיוחדת של השבטים הססגוניים ואף לרכוש ממרכולתם, חברי מיעוטים שונים המציגים את התוצרת האפיינית להם.

נעצור בשוק העיר בסאפא, בו נוכל למצוא דוכני פירות אקזוטיים ושאר דברי מאכל, אומנות טיפוסית מקומית ופריטי לבוש מסורתיים. משם  נמשיך לארוחת ערב בה נטעם מהמטעמים הייחודיים לאזור ונסור ללינה בסאפא.

יום 7 // סאפא – האנוי – טיסה לסיאם ריפ (קמבודיה)

לאחר ארוחת הבוקר, נוכל להשלים קניות בשוק הססגוני. בהתאם לשעת הטיסה, נצא אל שדה התעופה, לקראת טיסתנו מהאנוי לעיר "סיאם ריפ", אשר נמצאת בקרבת מתחם מקדשי אנגקור, שריד למורשת ממלכת חמר בקמבודיה.

לאחר הנחיתה, נגיע למלוננו בסיאם ריפ, בירת קמבודיה. ארוחת ערב ולינה בסיאם ריפ.

יום 8 // סיאם ריפ – מקדשי אנגקור

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לבקר במתחם המקדשים ונתחיל בשער הדרומי של "אנגקור ת'ום", אחת מהכניסות היפות והמרשימות לאתר המקדשים המפורסם.

לאחר מכן, נבקר במקדש "באיון" המסתורי והמרשים המפציע מתוך מעבה הג'ונגל ונחשב ליצירת אומנות נדירה. נראה עוד מהמקדשים המרהיבים באזור וכן את קירות המרפסות המופלאות, ששרדו בחלק זה של המתחם.

גולת הכותרת אליה נגיע היום היא מקדש "אנגקור וואט", אחד מפלאי המזרח, ששרידיו המעוטרים בפרטים ארכיטקטוניים מעידים על הציוויליזציה המפותחת  ששכנה באזור. זהו "שחזור" של היקום על פי המיתולוגיה ההינדית.

לעת ערב נוכל ליהנות מתצפית לעבר המתחם כולו, לאור השקיעה. בתום הסיור, נחזור למלוננו. לינה וארוחת ערב בסיאם ריפ.

יום 9 // סיאם ריפ – פנום פן

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לעבר בירת קמבודיה פנום פן. בדרכנו, נעצור לסיור באחד מגשרי האבן המרשימים והגבוהים הנמצא בקמבודיה, אשר מורכב מעשרות תת קשתות. אחר הצהריים, יציאה לסיור רגלי בעיר  פנום פן, אשר נחשבת לאחת הערים היפות באזור על סגנונה הקולוניאלי צרפתי. מיקום העיר בהצטלבות נהר המקונג ובעברה היתה עיר כלכלית סואנת. לינה וארוחת ערב בפנום פן.

יום 10 // פנום פן – צ'או דוק (וייטנאם)

לאחר ארוחת הבוקר, נשלים את סיורנו בפנום פן. נבקר באתרים החשובים ביותר בעיר כגון "הארמון המלכותי" ו"פגודת הכסף", הצמודה לו המוכרת גם כ"פגודת האזמרגד". רצפת הפגודה מורכבת מלמעלה מ-5000 לבנות כסף במשקל כולל של 6 טון.

נבקר גם במוזיאון השואה המקומי ובשעת צהריים, נצא בסירות מירוץ מהירות לעבר צ'או דוק, וייאטנם. לינה וארוחת ערב בצ'או דוק.

יום 11 // צ'או דוק – סאם מאונטיין – קאן תו

בשעות הבוקר, נצא לסיור ב"סאם מאונטיין", אתר הררי ידוע אליו עולים לרגל המוני מאמינים סיניים ובו מקדשים חמריים ונופים עוצרי נשימה. נבקר במספר מקדשיים מקומיים כמו "ליידי שו" ו"פגודת טאיי אנ".

נמשיך וניסע אל "יער טרא סו" הסמוך ושם נתפעל מיופי טבעי ומצמחייה פראית, ציפורי שיר ועוד. נצא אל שייט ללב היער ונערוך תצפית מרחוק אל אוכלוסיית החיות הנדירות באזורים הטבעיים והראשוניים ביותר ביער. 

לינה וארוחת ערב באזור קאן תו. 

יום 12 // קאן תו – השוק הצף ודלתת המקונג – הו צ'י מיין סיטי (סייגון)

בשעות הבוקר המוקדמות נצא לשייט על המקונג ל"שוק הצף" המיוחד ביותר בווייטנאם – קאי ראנג. השוק הססגוני נמצא בנקודת מפגש של מספר נהרות ומטעים טרופיים. השוק מבוסס על העברת מוצרים שונים בין הסירות הצפות: פירות, ירקות ועוד (הביקור בהתאם לתנאים בשטח ולוחות הזמנים העדכניים).

נמשיך לסיור באזור דלתת המקונג ונבקר בבית חרושת קטן לייצור ממתקי קוקוס, שם נערוך טעימות מן הממתקים המיוחדים.

נמשיך בנסיעה בדרך כפרית אשר שדות אורז מוריקים פרושים לצדדיה ונגיע אל סייגון לשעבר, שכיום היא הכרך הסואן הו צ'י מין סיטי.

נבקר בשוק "בינ טאי" הענק, המציע סחורה מגוונת כולל דברי מתיקה, פירות וירקות. לינה וארוחת ערב בהו צ'י מיין סיטי. 

יום 13 //  הו צ'י מין – מנהרות קו צ'י

לאחר ארוחת הבוקר, נבקר באחד מאתרי המורשת הרשמיים של האו"ם, גולת כותרת חשובה מתקופת מלחמת וייטנאם היא אתר מנהרות קו צ'י. באתר זה שומרו חפירות תת קרקעיות מסועפות באורך של למעלה מ-200 ק"מ.

לוחמי הוויאט קונג השתמשו בהן ב'מלחמת וייטנאם' כאמצעי הגנה מתוחכם בחלקים חקלאיים נרחבים עד למרחק של 30 ק"מ מסייגון ועד לגבול קמבודיה.

לאחר הסיור נצא חזרה לעיר, נערוך סיור הכולל את בית האופרה הבנוי בהשראת בניין האופרה בפריז ולא נפסח על "קתדרלת נוטרה-דאם" אשר נבנתה בסוף המאה ה-19 ועבור בנייתה הובאה אבן הפינה הישר מפריז.

נתרשם מבניין הדואר החתום על ידי גוסטאב אייפל אשר גם הוא משמש דוגמה לאדריכלות הצרפתית הקלאסית. לינה וארוחת ערב בהו צ'י מיין. 

יום 14 //  הו צ'י מין – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר, יינתן זמן חופשי לקניות וסידורים.

בהתאם לזמן הטיסה נצא לשדה התעופה לקראת טיסתנו חזרה (דרך יעד הביניים) לתל אביב.

תאריכי יציאה ומחירים

הערות

סטטוס

 

מחיר

מדריך

תאריך חזרה

תאריך יציאה

יתעדכן בקרוב 

נקודות מיוחדות של הטיול

הטיסות המוצעות הן במסגרת קבוצתית

בקבוק מים לאדם בכל יום 

בתי מלון – לינה במלונות בדרגת תיירות טובה

צור קשר


מחיר הטיול כולל

* טיסות בינלאומיות דרך יעד ביניים
* טיסת פנים בין וייטנאם לקמבודיה
* בתי מלון – לינה במלונות בדרגת תיירות טובה ומעלה, בהתאם למפורט בתכנית
* תחבורה – אוטובוס נוח וממוזג לביצוע הסיורים
* תשר לנותני השירותים בחו"ל
* מדריך מקצועי מבית אופיר טורס
* מסלול ע"ב חצי פנסיון (סך הכול 12 ארוחות נוספות)
* ביקורים ופעילויות כמפורט במסלול
* בקבוק מים מינרליים לאדם בכל יום
* מדריכים מקומיים כנדרש

מחיר הטיול אינו כולל

תשר למדריך הקבוצה 
תוספת דלק ומיסים, כל תוספת דלק שתחול לאחר 31.12.2018 וכן מיסי נמל נוספים (לתשלום בחו"ל)
* ויזת כניסה לווייטנאם לתשלום בשדה (כ-50$ לשתי כניסות)
* ויזה לקמבודיה (תשלום בשדה התעופה כ-25$)

* דמי סבלות 
* ביטוח בריאות לחו"ל וביטוחים אחרים
* כל מה שלא צויין בסעיף "המחיר כולל"

הערות

  • ייתכנו שינויים בסדר ימי הטיול והסיורים וכן שינוי בלו"ז טיסות הפנים
  • אין המארגנים לוקחים אחריות בנושאי בריאות וחיסונים, במידת הצורך ניתן לבדוק בלשכות המחוזיות של משרד הבריאות

דמי ביטול:

  • החל מ-90 ועד 61 ימי עבודה לפני היציאה – 150$ דמי ביטול לנוסע
  • החל מ-60 ועד 46 ימי עבודה לפני היציאה – 25% דמי ביטול לנוסע
  • החל מ-45 ועד 31 ימי עבודה לפני היציאה – 50% דמי ביטול לנוסע
  • החל מ-30 ועד 21 ימי עבודה לפני היציאה – 75% דמי ביטול לנוסע
  • פחות מ-21 ימי עבודה לפני היציאה – 100% דמי ביטול לנוסע

שאלות ותשובות

  • יתעדכן בקרוב

המלצות מטיילים

צור קשר