התקשרו עכשיו

טיול מאורגן לוייטנאם וקמבודיה

וייטנאם וקמבודיה – 15 יום – 13 לילות 

האנוי – ביקור במקדשים לזכר שושלת דין ולה, ביקור במקדש לספרות, מוזיאון האנתולוגיה, המוזוליאום הו צ'י מין, סיור ריקשות מהנה, שייט בטאם קוק, סאפא – סיור בכפר היפה סואי הו ובכפר מא טרה, ביקור בכפרי השבטים האתניים באזור ובשווקי המקום, האלונג ביי – שייט במפרץ האלונג בספינת מפרש טיפוסית בינות למקבץ איי הגרניט, טיסה מהאנוי לסיאם ריפ, מקדשי אנגקור – אנגקור ת'ום, באיון, אנגקור וואט, צ'או דוק – ביקור במקדשים, שייט וביקור בכפר הדייגים, קאנטו – שייט על המקונג, ביקור בשוק הצף, "בית החרושת" לייצור ממתקי קוקוס, הו צ'י מין – סיור ברובע הקולוניאלי בו ארמון הנשיא, ביקור במוזיאון המלחמה, מנהרות קו צ'י

אסיה
יבשת
וייטנאם/קמבודיה
מדינה
51
ימים

קצת רקע

וייטנאם –  מדינה בדרום מזרח אסיה עם אזורים הרריים לצד מישורים ממוזגים וערים צפופות ורוחשות פעילות. בווייטנאם גם אזורי נופש, שנראים כאילו לקוחים מתוך גלויה כמו האלונג ביי, טרסות האורז המדהימות, צמחייה ובעלי חיים מגוונים ומרתקים, אקלים נוח, מטבח שמציע מנות אקזוטיות ותרבות חגיגית וססגונית.

קמבודיה – מדינה בדרום מזרח אסיה שמוקד המשיכה העיקרי שלה הם מקדשי אנגקור, עיר מקדשים מרהיבה מהמאות 9-15 , יצירה ארכיטקטונית מופלאה, שמהווה סמל לפאר ולעוצמה שהיו נחלה של קמבודיה לפני מאות שנים והוכרזו ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמית.

בקמבודיה גם הרים מיוערים בצפיפות, מפלי מים, גבעות מוריקות וחופים יפים בהם אפשר לצלול.

צור קשר

שתפו את החוויה

גלריית תמונות

מסלול הטיול

יום 1-2 // תל אביב – האנוי (וייטנאם)

ניפגש בשדה התעופה לקראת טיסתנו להאנוי, בירת וייטנאם, דרך יעד ביניים. עם הנחיתה, ניסע למלון להתארגנות ולקבלת חדרים. האנוי הסואנת והמסוגננת שומרת על קסם ייחודי ישן ואדריכלות אסיאתית קולוניאלית מהמרשימות בחלק זה של אסיה. בשנת 1976 הפכה העיר לבירת וייטנאם המאוחדת (צפון ודרום), בעיר שפע אתרי תיירות, שדרות, פארקים, אגמים קטנים ומקדשים.

נצא לסיור הכרות עם הבירה, נבקר במקדש לספרות שהיה מקום משכנה של האוניברסיטה עתיקה, בבית הכלא המפורסם מימי מלחמת העולם השנייה המכונה "הילטון האנוי" ולא נחמיץ את מוזיאון האתנולוגיה.

לאחר מכן נמשיך לארוחת ערב במסעדה מקומית. לינה בהאנוי.

יום 3 // האנוי – נין בין – האנוי

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לעבר בירתה העתיקה של וייטנאם – הואה לו.

נגיע לטאם קוק הידועה במערות המיוחדות שנוצרו באזור עם השנים. תחילה נצא לרכיבה על אופניים, לאורך הדרכים הציוריות החוצות שדות אורז ירוקים ויפים ולאחר מכן נעלה לשייט על סירת סמפאן, בנוף מרהיב דרך מערות, נתיבי מים ונוף כפרי יפה המוקף מצוקי גיר ושדות אורז.

בנסיעתנו חזרה להאנוי, נבקר במקדשים לזכר שושלת המלוכה דין ולה. נחזור להאנוי נהלך ברובע העתיק של האנוי ונתפעל ממקדש נוק סון תוך רכיבה על ריקשות. לינה וארוחת ערב בהאנוי.

יום 4 // האנוי – סאפא

השכם בבוקר, נאכל ארוחת בוקר ונצא בנסיעה נינוחה לעבר העיר סאפא. עם הגעתנו נתארגן במלוננו ולאחר מכן נצא להיכרות באזור.

נחל בחוצות סאפא, נבקר בכפר היפהפה סואי הו, השוכן על גבעה. העמק הפרוש טלוא כשמיכה ירוקה בשדות אורז מרהיבים ושדות פרחים. נלמד על אורח החיים המקומי, נבקר בבתי תושבים, נלך בדרך משובצת אבני הליכה, בצדי הגבעה ונראה את נופי העמק וטראסות האורז היפות שהתפתחו בו עם השנים.

בתום המסלול נגיע אל הכפר מא-טרה. נסייר במורדות הכפר ולאורך הנחל, נבקר בעתיקות כנסיה צרפתית שם נלמד על השפעת ההתיישבות הצרפתית ששלטה במקום. לאחר מכן ניסע לעיר סאפא. נגיע בזמן, לארוחת ערב. לינה בסאפא.

יום 5 // סאפא

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לסיור בסאפא רבתי. נתחיל בביקור בשוק השוקק של האזור, הגדוש דוכני פירות אקזוטיים ושאר דברי מאכל וכן אומנות טיפוסית מקומית ופריטי לבוש מסורתיים.

משם ניסע  לבקר את הכפרים לאו קיי וטא ואן, שם נפגוש את האנשים המקומיים הידידותיים ומסבירי הפנים. כמו כן היום נראה את השבטים האתניים השונים, הקיימים באזור כגון גיאיי גיאנג טא צ'אי, האמונג וקאט קאט.

נגיע למלון לארוחת ערב בה נטעם מהמטעמים הייחודיים לאזור ונסור ללינה. לינה בסאפא.

יום 6 // סאפא – לאו קאי – האנוי

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לסיור בשווקים האתניים היפים באזור סאפא, בהם נוכל להתרשם מההיצע הרב, אומנותם המיוחדת של השבטים הססגוניים ואף לרכוש ממרכולתם, המציגים את התוצרת האופיינית להם.

בהמשך נסייר בכפר עתיק, נוכל לספוג קמעא מהאווירה היומיומית של בני המקום, חברי שבטים עתיקים. לאחר הסיור נצא בנסיעה חזרה לעבר האנוי. ארוחת ערב ולינה בהאנוי.

יום 7 // האנוי – האלונג ביי

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לסיור בעיר ונערוך ביקור בלתי נשכח במאוזוליאום בו קבור הו צ'י מין, שהיה מקום מגוריו הרשמי של השליט הידוע. נראה את הפגודה היפה מהמאה ה- 11, היא פגודת הקורה האחת, נמשיך את התרשמותנו מהבירה, על שדרותיה הרחבות, הפארקים המרשימים, האגמים ומגוון המקדשים העתיקים.

לאחר מכן נמשיך בנסיעה למפרץ האלונג. האלונג ביי נחשב לאחד מפלאי הטבע העולמיים וליעד התיירותי היפה ביותר של וייטנאם. ארוחת ערב ולינה בהאלונג.

יום 8 // האלונג ביי – טיסה לסיאם ריפ (קמבודיה)

נאכל ארוחת בוקר ולאחר מכן, נצא בנסיעה לעבר מפרץ האלונג הממוקם בגולף טונקין. נעלה על ספינת מפרש טיפוסית, לשייט בינות למקבץ של כ-3000 איי גרניט קטנים, הטובלים במי טורקיז.  אלו סלעים בודדים הניצבים דומם במי המפרץ. נראה את המערות העצומות שנוצרו בסלעים ונחזה בכפרי דייגים צפים.

נבקר באחת מן המערות היפות והמרהיבות ביותר, בה נראה זקיפים ונטיפים על רקע הנוף המרהיב של המפרץ. במהלך השייט נהנה מארוחת צהריים על הסיפון ולאחר מכן ניסע אל שדה התעופה, לקראת טיסתנו מהאנוי לעיר סיאם ריפ, אשר נמצאת בקרבת מתחם מקדשי אנגקור, בקמבודיה.

לאחר הנחיתה, נגיע למלוננו בסיאם ריפ להתארגנות, ארוחת ערב ולינה.

יום 9 // סיאם ריפ – מקדשי אנגקור

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לבקר במתחם מקדשי אנגקור. נתחיל בשער הדרומי של אנגקור ת'ום, אחת הכניסות היפות והמרשימות לאתר המקדשים המפורסם. לאחר מכן, נבקר במקדש באיון המסתורי והמרשים, המפציע מתוך מעבה הג'ונגל ונחשב יצירת אומנות נדירה.

נראה עוד מהמקדשים המרהיבים באזור וכן את קירות המרפסות המופלאות, ששרדו בחלק זה של המתחם. גולת הכותרת אליה נגיע היום היא מקדש אנגקור וואט, אחד מפלאי המזרח ששרידיו המעוטרים בפרטים ארכיטקטוניים, מעידים על הציוויליזציה המפותחת  ששכנה באזור. זהו "שחזור" של היקום על פי המיתולוגיה ההינדית.

לעת ערב נוכל ליהנות מתצפית לעבר המתחם, לאור השקיעה. בתום הסיור, נחזור למלוננו. לינה וארוחת ערב בסיאם ריפ.

יום 10 // סיאם ריפ – פנום פן

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לעבר פנום פן. היא נחשבת לאחת הערים היפות באזור בזכות סגנונה הקולוניאלי צרפתי. מיקום העיר בהצטלבות נהר המקונג – בסאק וטונל סאפ, היוו בעבר סיבה מרכזית להיותה עיר כלכלית סואנת.

בדרכנו נעצור בפרובינציית קאמפונג צ'אם, הידועה בלכידת הצרצרים. בהמשך נגיע למלוננו בפנום פן להתארגנות ויציאה לסיור רגלי בעיר. לינה וארוחת ערב בפנום פן.

יום 11 // פנום פן – צ'או דוק

לאחר ארוחת הבוקר, נשלים את סיורנו בפנום פן. נבקר באתרים החשובים ביותר בעיר כגון: הארמון המלכותי ופגודת הכסף הצמודה לו המוכרת גם כפגודת האזמרגד. רצפת הפגודה מורכבת מלמעלה מ-5000 לבנות כסף במשקל כולל של 6 טון. נבקר גם במוזיאון השואה המקומי ובהמשך היום, נצא בסירות מרוץ מהירות לעבר צ'או דוק שם ניסע למלוננו ללינה. לינה וארוחת ערב בצ'או דוק.

יום 12 // צ'או דוק – קאנטו

בשעות הבוקר המוקדמות, נצא לשייט על המקונג לשוק הצף השוקק והמיוחד ביותר – קאי ראנג. במהלך השייט נרד לגדת הנהר ליד הבית העתיק בין-תוי, אשר נבנה על טהרת הסגנון האדריכלי צרפתי בשנת 1870. נצא לסיור בשוק המקומי ולאחר הסיור נאכל ארוחת ערב ונתארגן במלוננו בקאנטו.

יום 13 //  קאנטו – הו צ'י מין

הבוקר, נצא מקאנטו לעבר וין לונג ונעלה על סירה לשוט לאורך דלתת המקונג, הנקרא בפי המקומיים "נהר תשעת הדרקונים". בדרך נראה שדות אורז מוריקים ובשעות הצהריים המאוחרות נגיע לקאי בה.

בקאי בה, נעלה על סירת שייט קטנה לביקור מעניין בשוק הצף ונחווה את אווירת החיים היומיומית של בני המקום, המוציאים את לחמם לאורך הנהרות. מדי פעם נרד מהסירה לביקורים מעניינים כגון: ביקור ב"בית חרושת" לייצור ממתקי קוקוס, כולל טעימות מהסוכריות הייחודיות.

לאחר הסיור נצא אל העיר הו צ'י מין, הלא היא סייגון לשעבר, אחד מהכרכים הסואנים ביותר בווייטנאם המונה למעלה מ-6 מיליון איש. בשעת ערב נגיע למלוננו. לינה וארוחת ערב בהו צ'י מין.

יום 14 //  הו צ'י מין – קו צ'י

לאחר ארוחת הבוקר, נבקר באחד מאתרי המורשת אשר היוו את גולת הכותרת בתקופת מלחמת וייטנאם ואלו המנהרות המסועפות, באורך של למעלה מ-200 ק"מ. בזכות מנהרות אלו שלטו לוחמי הוויאט קונג, בחלקים חקלאיים נרחבים עד למרחק של 30 ק"מ מסייגון. בשיאה, מערכת המנהרות נמתחה מסייגון ועד לגבול קמבודיה.

בנוסף לאורכה, הייתה המערכת מורכבת ממספר קומות לעומק וביניהן דלתות דמה רבות. בדרכנו נעבור על פני שדות אורז ובתי מלאכה לייצור נייר אורז.

לאחר הסיור נצא חזרה לעיר, נראה את בית האופרה הבנוי בהשראת בניין האופרה בפריז ולא נפסח על קתדרלת "נוטרה דאם", אשר נבנתה בסוף המאה ה-19 ולבנייתה הובאה אבן הפינה הישר מפריז. נתרשם מבניין הדואר החתום על ידי גוסטאב אייפל, אשר גם הוא משמש דוגמה לאדריכלות הצרפתית הקלאסית.

בהמשך, נערוך ביקור זיכרון במוזיאון המלחמה ונלמד על מלחמת וייטנאם העקובה מדם. לינה וארוחת ערב בהו צ'י מין.

יום 15-16 //  הו צ'י מין – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר, ניתן זמן חופשי לקניות וסידורים בהתאם לזמן הטיסה. בהמשך נצא לשדה התעופה לקראת טיסתנו חזרה ארצה ובהתאם לטיסת ההמשך, ננחת למחרת בתל אביב.

תאריכי יציאה ומחירים

הערות

 

סטטוס

 

מחיר


מדריך

תאריך חזרה

 

תאריך יציאה

להזמנות ופרטים נוספים יש לפנות לסוכני אופיר טורס

נקודות מיוחדות של הטיול

הטיסות המוצעות הן במסגרת קבוצתית

עלויות ויזות כניסה לווייטנאם ולקמבודיה  (כ-130$)

בתי מלון – לינה במלונות בדרגת תיירות טובה

מחיר הטיול כולל

* טיסות בינלאומיות דרך יעד ביניים
* טיסת פנים
* בתי מלון – לינה במלונות בדרגת תיירות טובה, בהתאם למפורט בתכנית
* תחבורה – אוטובוס נוח וממוזג לביצוע הסיורים
* תשר לנותני השירותים בחו"ל
* מדריך מקצועי מבית אופיר טורס

מחיר הטיול אינו כולל

תשר למדריך הקבוצה 
תוספת דלק ומיסים, כל תוספת דלק שתחול לאחר 1.7.2015
* עלויות ויזה – כניסה לווייטנאם וקמבודיה (כ-130$)

* דמי סבלות 
* הנפקת דרכון ו/או הארכת תוקפו (על הדרכון להיות בתוקף 6 חודשים מיום תחילת הטיול)
* כל מה שלא צויין בסעיף "המחיר כולל"

הערות

  • המסלול מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את כיוון הנסיעה או את סדר הימים. ייתכנו שינויים בסדר ומקומות הלינה

דמי ביטול:

  • החל מ-60 ועד 45 ימי עבודה לפני היציאה – 1250$ דמי ביטול לנוסע
  • החל מ-44 ועד 31 ימי עבודה לפני היציאה – 1500$ דמי ביטול לנוסע
  • החל מ-31 ועד 8 ימי עבודה לפני היציאה – 75% דמי ביטול
  • פחות מ-8 ימי עבודה לפני היציאה – 100% דמי ביטול

שאלות ותשובות

  • יתעדכן בקרוב

המלצות מטיילים

צור קשר