התקשרו עכשיו

טיול מאורגן לתאילנד ובורמה

  • אין כרגע טיולים עתידיים, לפרטים על טיולים נוספים ניתן ליצור קשר בטלפון או במייל

טיול גאוגרפי הכולל סדנה חווייתית – 8 לילות – 10 ימים

טיול של יותר מפעם בחיים, כי חיות רק פעם אחת?
(תשאלו את הבורמזיות והבורמזים)

לחוות את בורמה ולקנח בתאילנד

אופיר טורס משיקה טיול חווייתי יוצא דופן אל בורמה, ארץ הבודהיזם, "להתכונן לתפקיד חיינו – מסע התבוננות החוצה אל נופיה של ארץ הזהב ופנימה אל האוצר שחבוי בכל אחד מאיתנו".

נקנח ביומיים בבנגקוק, תאילנד, לסיום הטיול.

המסע, בהנחיית אלינור סלע, שחקנית, קומיקאית, יוצרת, מאלתרת מחוננת, מתרגלת מדיטציה ומתאמנת באימון הוויתי. אלינור תעביר לאורך הטיול בבורמה סדנה חוויתית "מחיים של הרשאה, לחיים של השראה", בה תסקור מנקודת מבטה הייחודית (ברצינות גדולה ובהומור המתבקש), מושגים מעולם המשחק ומעולם הבודהיזם, שיקרבו כל אדם אל עצמו. השאיפה הגדולה היא שהחיבור לעולם המשחק, יקל את עקרונות הבודהיזם בחיי היום יום של כל אחד מהמשתתפים.

אסיה
יבשת
בורמה / תאילנד
מדינה
01
ימים

קצת רקע

תחילת הסדנה במפגש היכרות בארץ

מפגש היכרות לפני היציאה – נזרע את הזרעים לטיול וניצור רשמים ורישומים חיוביים. נבחן את המושג "קארמה", מעולם הבודהיזם ואת המושג "מצב התחלתי", מעולם המשחק ונתוודע לעובדה כי המילה בורמה … בהגייתה המילה במה בעברית. אז בורמה ובמה זו קארמה? מקריות? בחירה? וכמובן לא נצא לדרך לפני שנבחר לכל אחד מהמשתתפים את ה".

צור קשר

שתפו את החוויה

גלריית תמונות

מסלול הטיול

יום 1 // תל אביב – בנגקוק

ניפגש בנמל התעופה בן גוריון לקראת ההמראה לבנגקוק בירת תאילנד.

המתנה לטיסת ההמשך למיאנמר.

יום 2 // בנגקוק – ינגון

המראה בטיסת ההמשך מבנגקוק. לקראת ערב, ננחת בינגון בירתה לשעבר של מיאנמר (בורמה). זו העיר הגדולה והחשובה ביותר בארץ המקדשים והפגודות, שמשמשת כמרכז המסחרי של המדינה. עם הנחיתה ניסע למלון. לינה וארוחת ערב בינגון.

לאחר ארוחת הערב, נתכנס לערב חוויתי בו נעמיק את ההיכרות עם מושגי כולו העמדת פנים אחת גדולה? נתרגל מדיטציה ונטעם טעימה של משחקי תיאטרון, כדי לבחון את הקשר בין התודעה שלנו לבין הגוף שלנו. 

יום 3 // ינגון – בגאן

לפני ארוחת הבוקר, נתכנס לתרגול פיזי קצר של מיקוד ופתיחת הלב ליום. 

ארוחת הבוקר במלון ולאחריו, נערוך סיור קצר בעיר ונמשיך אל שדה"ת לקראת טיסתנו לבגאן. בגאן – עיר המקדשים המלכותית שבעבר היתה בירת בורמה העתיקה.

עם הנחיתה, נצא לסיור ונכיר את סדנאות המלאכה המקומיות, שמייצרות עבודות לכה וצמר, נחזה במקדשים השונים ובהם מקדש אננדה ומקדש  "המערה" הגבוה, ממנו נתצפת על מישורי בגאן היפה. לקראת צהריים נגיע למלוננו בבגאן, למנוחה קלה והתרעננות.

בהמשך היום נצא  לשייט על הנהר בסירת עץ פרטית ונצפה בשקיעה היורדת על הכפרים הקטנים והמקדשים הבודהיסטים. לינה וארוחת ערב בבגאן.

יום 4 // בגאן

לאחר ארוחת הבוקר, למעוניינים אפשרות לחוויה קסומה – טיסה בבלון אוויר לתצפית מעל הנהר ונופה הכפרי של בגאן (בתוספת תשלום ובהתאם לתנאי מזג האויר).

נערוך סיור בשווקי בגאן התוססים, נכיר את החלק העתיק של העיר, נטייל בשבילים הכפריים ונראה מנזרים עתיקים, נזירים ואנשיי דת. נמשיך לביקור בפגודה עתיקה ומרשימה מהמאה ה-11 שנבנתה על-ידי המלך.

לאחר מכן נעלה רכובים על כרכרה בין המקדשים המרשימים בעיר מבחינה ארכיטקטונית כמו Thatbyinnyu, המקדש הגבוה ביותר בעיר. נהנה מהשקיעה היפה מנקודת תצפית בתוך אחד המקדשים, בסופו של הסיור.

לינה וארוחת ערב בבגאן.

נראה מה קורה במפגשים בין אנשים מיסודות שונים (ספוילר זה מצחיק כשאנחנו מתבוננים מהצד ועלול להיות כואב כשאנחנו השחקנים הראשיים בדרמה).

יום 5 // בגאן – מאנדליי

לפני ארוחת הבוקר, נתכנס לתרגול פיזי קצר של מיקוד ופתיחת הלב, ליום המרגש הבא שמחכה לנו אליו נצא עם חיוך ונבחן מה השתנה? האם אכן הדבר היחיד שקבוע הוא השינוי?

ארוחת בוקר במלון. היום ניפרד מבגאן ונצא בטיסה אל מאנדליי, העיר השנייה בגודלה בבורמה. היא אחת הבירות המלכותיות העתיקות והמרשימות ביותר וגם החשובה מבחינה תרבותית  – מוסיקה, מחול ועוד. 

עם הנחיתה, ניסע אל העיר מאנדליי השוכנת על גדות הנהר איירוואדי. בסיור נראה את 600 הפגודות בצבע שנהב, המנזרים והמקדשים הרבים, נגיע לשוק המקומי ולכפר חרסים בו נצפה באנשי המלאכה המפיקים את כדי המים בהם ידוע האיזור.

נמשיך לשייט על מעבורת קטנה, אל מנזר אשר ידוע ביצירות החריטה המפוארות שבו. נרכב בכרכרות סוסים מסורתיות ונתרשם גם מהמגדל הנטוי, שריד לארמון עתיק שנחרב. נחצה את הנהר בחזרה ונראה את אמאראפורה "עיר הנצח", שהיתה בירת בורמה למשך זמן קצר. נמשיך לראות את השקיעה מגשר ה- U Bien. לינה וארוחת ערב – מאנדליי.

יום 6 // מאנדליי – מינגון – מאנדליי

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לגבעת מאנדליי המשקיפה מגובה 240 מטרים אל העיר. נערוך תצפית פנורמית מלאה על הנוף המרוחק של קו גבעות  שאן, מזרחה לעיר, נצפה אל ארמון מאנדליי, הנהר ופסל הבודהה הענק העשוי משיש, דרומית לגבעה.

בהמשך, ניסע אל מנזר חשוב, שריד מרשים מהארמון המלכותי שנהרס במאה ה-19. נשוט בסירה פרטית לאורך הנהר אל הכפר מינגון, ששרד את רעידת האדמה הגדולה במאה ה-19. נתרשם מהמקדשים הבודהיסטים, מאחוריהם עומדים סיפורים מיתולוגיים יפים, נראה את השכונות הקטנות והרוכלים המקומיים, נמשיך ונראה פעמון מינגון ששוקל 90 טונות ונחשב לפעמון התלוי הגדול בעולם.

לינה וארוחת ערב – מאנדליי.

לאחר ארוחת הערב, נתכנס "למפגש אמצע" – על יציבות ואיזוןעל השתרשות וצמיחה. האם באמת צריך לייצר עשייה אינסופית ודרמה כדי לחיות חיים של תסריטאי ששופט את הדמויות שלו?

יום 7 // מאנדליי – ההו – אינלה

נאכל ארוחת הבוקר ונצא בטיסה ממאנדליי לההו.

לאחר הנחיתה, ניסע לעבר אגם אינלה הנמצא במרכז המדינה במחוז שאן, שידוע בארכיטקטורה התאית – בודהיסטית ומצוי בלב נוף הררי ירוק ועוצר נשימה. כאן מתגוררים בני האינתה, "בני האגם", העוסקים בדיג, בחקלאות צפה ובמלאכות יד.

בדרך לאגם, נעצור לביקור קצר בעיירה ניאונג – שווה. אחר הצהריים נבקר במפעל לתחריטי עץ שבו האמנים הם נזירים מקומיים. נסיים בשייט בסירת מנוע, באגם אינלה, הממוקם בין רכסי ההרים. נשוט בין סירות הקאנו הקטנות, הצמחייה ו"הגנים הצפים", מעין ערוגות הבנויות על קני במבוק במים ונתרשם מהכפרים שלאורך חופי הנהר.

נגיע למלוננו בערב. לינה וארוחת ערב באיזור אגם אינלה.

לקראת סיום, נבחן האם אנחנו באמת מוכנים לקבל את העובדה שדברים מסתיימים: הטיול, ההצגה, החייםהאם קיים דבר בעולם, שהימשכותו לנצח, תהיה עבורנו המפתח לאושר? האם העיסוק בסוף יעורר את הפחדים וישתק אותנו? בעזרת מפגש חוויתי מעולם התיאטרון נשתעשע במודעות לסוף כדי לעורר בנו מוטיבציה לחיים מעוררי השראה, נתרגל שני סוגי מדיטציה ונסתכל בעיניים גם לדפוסים שמקבעים אותנו. נבחן איך שחקן נמנע מתגובה אוטומטית, בוחר אחת שנכונה עבורו ועבור הדמות ועדיין הופך אותה לאותנטית ומתהווה מכוחו של הרגע הזה.

יום 8 // אינאלה – אינדאין

היום, נצא לסיור באזור אגם אינלה. נתחיל בשוק הבוקר, באחד הכפרים שעל החוף, נמשיך בשייט קצר מערבה בתעלה אל כפר Pa-Oh – על חופי העיירה אינדאין. נטייל להנאתנו בכפר ונעלה אל ראש הגבעה, ממנה נצפה אל קומפלקס ההריסות והפגודות המוקף בצמחייה עבותה.

נמשיך בטרק קצר לכפר מקומי נוסף, לאורך נוף עצי הבמבוק הקסומים, נגיע לכפר ונראה את חיי האנשים הכפריים באזור. נחצה בשייט חזרה ונהנה מהפסקה קצרה לקניות, טעימות ועוד בין עיירות והשווקים שעל החוף.

נחזור למלוננו לקראת ערב. לינה וארוחת ערב באיזור אגם אינלה.

לאחר ארוחת הערב, ניפגש למפגש סיום של שיתוף ופרידה לעת עתה. נצפה במופע מאולתר של אלינור סלע, שיסכם את המסע שעברנו יחד בצחוק גדול ובהרבה נקודות למחשבה.

יום 9 // אינאלה – ההו – ינגון – בנגקוק

מפגש לפני ארוחת הבוקר, חוויות מליל אמש, חיבוק ונשיקת פרידה מבורמה והכרת תודה על כל הטוב שהיה. נחזור לבנגקוק ומשם לארץ, עם מזוודות מלאות חוויות ומזכרות ועם תודעה שמתחילה להיפתח למושג "ריקות" (ספוילר- אין כל קשר למילה ריקנות).

לאחר ארוחת הבוקר במלון, ניפרד מאגם אינאלה ונצא אל שדה"ת ההו, משם נטוס חזרה אל הבירה ינגון.  נמשיך בטיסה ישירה לבנגקוק, תאילנד.

עם הנחיתה, נצא לסיור פנורמי קצר בעיר. לאחר הסיור נגיע למלון.

בערב, נוכל לצאת עם המדריך הישראלי לסיור רגלי, בשוק הפרחים הססגוני בעיר. לינה בבנגקוק.

ימים 10-11 // בנגקוק – תל אביב

ארוחת בוקר במלון, לאחריה נהנה מזמן חופשי ועצמאי, בבירת תאילנד, בנגקוק. המדריך הישראלי יעמוד לרשות הקבוצה בכל הקשור לקניות, סיורים ועוד.

בשעת ערב, ניפגש במלון לקראת ההעברה לשדה"ת בבנגקוק. המראה חזרה לפנות בוקר לת"א ונחיתה בשעות הבוקר.

תאריכי יציאה ומחירים

הערות

 

סטטוס

מחיר

 

מדריך

 

תאריך חזרה

 

תאריך יציאה

להזמנות ופרטים נוספים יש לפנות לסוכני אופיר טורס

נקודות מיוחדות של הטיול

הטיסות המוצעות הן במסגרת קבוצתית

ניתן לשנות את טיסת החזור מבנגקוק (תאילנד) לת"א בעלות נוספת ובכפוף לאישור חברת התעופה

מדריך מקצועי (מישראל) מבית אופיר טורס

מחיר הטיול כולל

* טיסות סדירות במסלול ת"א – בנגקוק – ינגון / ינגון – בנגקוק – ת"א וכולל מיסי נמל ודלק
* 7 לילות בבורמה, בבתי מלון מדרגה ראשונה, על בסיס לינה וארוחת בוקר
* לילה אחד בבנגקוק – לינה בבית מלון בדרגת תיירות רשונה, על בסיס לינה וארוחת בוקר
* 7 ארוחות נוספות (חצי פנסיון בבורמה)
* תחבורה – אוטובוסים בדרגת תיירות, ממוזגים, לביצוע הסיורים
* 4 טיסות פנים בבורמה, כוללות מסי נמל ודלק
* כל הביקורים והסיורים, בהתאם למפורט במסלול
* מדריך מקומי דובר אנגלית, לביצוע הסיורים
* ביקורים ופעילויות כמפורט במסלול
* מדריך מקצועי (מישראל) מבית אופיר טורס

מחיר הטיול אינו כולל

* תשר למדריך הקבוצה הישראלי
* ביטוחי מטען ובריאות
* כל תוספת דלק / מסי נמל, שתחול לאחר 13.7.2016
* מסי נמל מקומיים, לתשלום בשדה"ת
* ויזת כניסה לבורמה (בתשלום נפרד כ-55 $ לנוסע)
* דמי סבלות
* צ'ק אאוט מאוחר או צ'ק אין מוקדם, בבתי המלון השונים
* חיסונים רפואיים (בנושא החיסוני יש להיוועץ עם לשכת הבריאות המחוזית)
* כל מה שלא כלול בסעיף "המחירים כוללים"

הערות

  • המחיר מותנה במינימום נרשמים של 25 איש
  • סדר הימים בבורמה עלול להשתנות
  • הטיסות המוצעות הן במסגרת קבוצתית
  • שינוי טיסת החזור לתל אביב, בעלות נוספת ובכפוף לאישור חברות התעופה

דמי ביטול:

  • החל מ-90 ועד 61 ימי עבודה לפני היציאה – 1500$ דמי ביטול לנוסע
  • החל מ-60 ועד 21 ימי עבודה לפני היציאה – 75% דמי ביטול
  • פחות מ-21 ימי עבודה לפני היציאה – 100% דמי ביטול

 

שאלות ותשובות

  • יתעדכן בקרוב

המלצות מטיילים

צור קשר